A Városi Pedagógusnapon két kollégánk részesült elismerésben: Asztalosné Dibuz Mónika és Klementné Szabó Franciska, akik hosszú idő óta magas szakmai színvonalon és ami talán még fontosabb, a lehető „leggyermekbarátabb” módon végzik a rájuk bízott diákok oktatását, nevelését. Szívből gratulálunk az kitüntetéshez, amit Anderné Röszler Erika polgármester asszonytól, illetve Sinka Szilvia Krisztina tankerületi igazgató asszonytól vehettek át a Dráva Völgye Technikum és Gimnáziumban szervezett ünnepségen.
A pedagógusok méltatása az alábbiakban olvasható:
Asztalosné Dibuz Mónika pályafutása 1994-ben kezdődött a Szuloki Általános Iskolában – akkor még főiskolai hallgatóként.
1995-ben biológia-kémia szakon szerzett általános iskolai tanári diplomát a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán, de tanulmányait ezzel korántsem fejezte be: 2000-ben a Pécsi Tudományegyetem földrajz szakát végezte el, de közoktatásvezetői, illetve mentortanári szakvizsgával is rendelkezik.
2008-ban a homokszentgyörgyi I. István Általános Iskola és Óvoda pedagógusa lett, és évekig a ladi Arany János Általános Iskolában tanított. 2019-ben került a Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium kollégiumába kollégiumi nevelőként, ahol 2022-ben kollégiumvezető lett.
A szakmai megújulás kiemelt szerepet játszik pályájában, rendszeresen vesz részt továbbképzéseken, új módszertani megoldásokat talál ki, aktívan keresi azokat a pedagógiai innovációkat, melyek hatékonyan támogatják a tanulók képességeinek kibontakozását. A személyes példamutatásban hisz, illetve abban, hogy minden feladatba a maximumot kell beleadni.
A környezettudatosságra nevelés áthatja munkáját, szívügye az újrahasznosítás.
Vallja, hogy a tanári hivatás alapja az empátia, a türelem és a hit abban, hogy minden diák képes a fejlődésre és mindenki tehetséges valamiben.
Klementné Szabó Franciska 1997-től a Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium földrajz-német szakos pedagógusa. Alapdiplomáját a Berzsenyi Dániel Tanárképző főiskolán szerezte, majd a Pécsi Tudományegyetemen végezte a középiskolai tanári szakot. 2016-ban – szintén a PTE-n – szakvizsgázott mentor- és vezető tanári ismeretek specializáción.
A Gimnáziumban eltöltött csaknem 30 év alatt számos feladatot látott el lelkiismeretesen, legjobb tudása szerint: többször volt osztályfőnök, illetve sok-sok éve munkaközösségvezető is. A német magyar két tanítási nyelvű tagozat meghatározó egyénisége volt, aki a földrajzot német nyelven tanította évtizedekig. Érettségi vizsgáztató nemcsak közép, de emelt szinten is, ezen kívül érettségi jegyzői feladatokat is ellát minden évben. Fontos számára a német nyelv tanítása, a hozzá kapcsolódó hagyományok ápolása. Rendszeres szervezője volt a sinsheim-i és egyéb németországi utaknak, cserediákkapcsolatoknak.
Franciska csendben, alázatosan végzi munkáját, kollégái mindig számíthatnak rá. Kreativitását az iskolai dekoráció kitalálásában és elkészítésében is kiéli, de tanítási módszereiben is helyet kap az innováció. Gyerekközpontú pedagógus, aki tanítványai ügyes-bajos dolgaival is tisztában van, és empatikusan segíti őket.
Tehetséggondozó munkája kiemelkedő, amit a versenyeredmények és a nyelvvizsgák száma igazolnak. Kezdeményezője és szervezője az általános iskolás tanulók számára megrendezett német nyelvi csapatversenynek.
A nevelőtestület kezdeményező és támogató tagja, aki példamutató magatartásával jár a kollégák előtt.






